JAWI.Usługi sprzątania.Środki czystości.Myjnie.kontakt.
Zobacz dojazd
Usługi sprzątania
Myjnie
Środki czystości
ŚRODKI CZYSTOŚCI
MYJNIE
USŁUGI SPRZĄTANIA
zapytanieofertoweok.php
Email: biuro@jawi.pl?subject=Pytanie ze strony www.jawi.pl

IMPRAN

Impregnat do kamienia
NR PZH HK/B/2562/01/97

WŁAŚCIWOŚCI
Bezbarwny, klarowny, wolny od węglowodorów aromatycznych, gotowy do użycia. Po nałożeniu dobrze się rozprowadza, przenika głęboko w pory i kapilary kamienia, szybko wysycha i jest antypoślizgowy. W zależności od chłonności kamienia wymagane są 1-4 warstwy aż do nasycenia kamienia. Działanie hydro- i olejofobowe rozwija się wraz z wyschnięciem. Po upływie 48 h Impran jest całkowicie utwardzony i gotowy do pełnej eksploatacji. Nie wpływa ujemnie na parowanie (zdolność dyfuzji pary) kamienia. Powierzchnie pokryte Impran-em zachowują swój naturalny wygląd, są długotrwale zabezpieczone a położone wewnątrz budynków są szczególnie łatwe w pielęgnacji. Początkowo silne “perlenie się” przy myciu na mokro wzgl. przy myciu maszyną szorująco-zbierającą można usunąć przy zastosowaniu środków czyszczących zawierających substancje powierzchniowo-czynne. Zanieczyszczenia takie jak tłuszcze, oleje i farby nie mogą wniknąć wewnątrz kamienia i dlatego można je łatwo usunąć. Impran jest odporny na działanie zasad, a także promieni ultrafioletowych. Nie następuje żółknięcie impregnacji, dlatego środek może być używany także na zewnątrz. Zmniejsza tworzenie się nalotów soli, porostów mchów i wodorostów, tworzenie się pleśni, szkody wywołane niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, m.in. mrozem. Produkt zapalny.

SKŁAD
Środek impergnujący, nierozpuszczalne w wodzie rozpuszczalniki

ZASTOSOWANIE
Wewnątrz: Nowo położone i stare wymyte gruntownie, wolne od wosku i tłuszczu suche podłogi z kamienia naturalnego i sztucznego, podłogi ceramiczne o powierzchni porowatej i chłonnej takie jak: granit, porfir, gnejs, marmur, piaskowiec, wyroby betonowe o obrobionej powierzchni, klinkier, cegła gliniana, kamionka szlachetna, beton.

Na zewnątrz: Tarasy, mury z w/w materiałów, kostka brukowa spoinowana, dachówka, ściany z gazobetonu, nagrobki i pokrycia powierzchni na bazie wapienno- cementowo- krzemianowej.

SPOSÓB UŻYCIA
Wymagana temperatura podłoża +5°C do +25°C. Pewność chodzenia po 1 godzinie. Czas wysychania max. 48 godzin przy temperaturze +20°C i relatywnej wilgotności powietrza 65%. Impran nie rozcieńczony nanieść na powierzchnię i natychmiast rozprowadzić równomiernie cienką warstwą przy pomocy płaskiego mopa. W zależności od chłonności podłogi wskazane jest nanieść 1 - 4 warstwy, w odstępach czasowych ok. 30 min. Nadmierna ilość Impranu, która po 15 min. nie wniknęła w głąb powierzchni, musi być zebrana. Pozostałości należy usunąć przy pomocy suchego mopa. Spryskiwanie jest możliwe tylko na zewnątrz.

ZUŻYCIE NA M2
Impregnacja: 5-500 ml w zależności od chłonności.

Xn szkodliwy dla zdrowia w koncentracie
R 10 Palny
R 65 Szkodliwy dla zdrowia , po spożyciu może spowodować uszkodzenie płuc
S 24 Unikać zanieczyszczenia skóry
S 43 Do gaszenia stosować gaśnicę pianową, nie gasić wodą.
S 51 Stosować tylko w dobrze klimatyzowanych pomieszczeniach
S 62 Po spożyciu nie powodować wymiotów. Natychmiast udać się do lekarza i przedstawić opakowanie lub tą etykietkę.

 

 

Opakowanie:

kanister blaszany 2,5 L,
4 kanistry w kartonie.
Nr art. j 21 04 65

 

carp-deta.pdf