JAWI.Usługi sprzątania.Środki czystości.Myjnie.kontakt.
Zobacz dojazd
Usługi sprzątania
Myjnie
Środki czystości
ŚRODKI CZYSTOŚCI
MYJNIE
USŁUGI SPRZĄTANIA
zapytanieofertoweok.php
Email: biuro@jawi.pl?subject=Pytanie ze strony www.jawi.pl
©JAWI 2008    realizacja VOJTECH STUDIO

KIEHL-PFLEGEÖL

Olej impregnujący do pielęgnacji późniejszej
Kod produktu: Ö 60/ GH 10

WŁAŚCIWOŚCI:
Produkt ochronny do drewna zawierający rozpuszczalniki, na bazie surowców odnawialnych. Wyblakłe, olejowane podłogi odzyskują swoją świeżą barwę. Nie perfumowany, wolny od pigmentów, utwardza się pod wpływem powietrza, zachowuje zdolność dyfuzji. Prosty w użyciu, o dobrej zdolności wnikania i szybkim utwardzaniu (ok. 24 godzin).

SKŁAD:
Naturalne oleje i woski, substancje suche, rozpuszczalnik

ZASTOSOWANIE:
Do późniejszego olejowania powierzchni z naturalnego drewna, które były wcześniej impregnowane olejami. Nie nadaje się do zabezpieczonych, pokrytych powłoką, woskowanych i pokrytych filmem oleju powierzchni drewnianych.

SPOSÓB UŻYCIA:
Produkt osiąga doskonałą przyczepność oraz optykę tylko na powierzchniach czystych, wolnych od tłuszczu, wosku, silikonu i pyłu. Temperatura podłoża powinna wahać się w granicach od 10°C do 25°C. Pomieszczenia podczas wykonywania prac powinny być dobrze wentylowane. Nie palić! Brud nie przylegający do podłogi zebrać wilgotną ściereczką. Przed użyciem mocno wstrząsnąć produktem! Podczas utwardzania (trwa ono ok. 24 godz.) powierzchnia nie powinna być ani eksploatowana, ani myta na mokro.

Zniszczone powierzchnie drewniane najpierw należy wyczyścić maszynowo na sucho ( maszyną jednotarczową, aparatem ssącym, odkurzaczem, padem Kiehl-Legno-Pad). Maszynę należy prowadzić torem spiralnym aż do równomiernego wyczyszczenia powierzchni, usunięcia z porów powierzchniowo zalegającego brudu i uzyskania jednolitej optyki. Nie zebrany odkurzaczem mikro pył należy usunąć wilgotną ściereczką.

Obróbka powierzchni: Ok. 250 ml produktu wylać na podłogę i natychmiast rozprowadzić cienką warstwą na ok. 10 m2 powierzchni barankiem lub mopem płaskim, równomiernie zachodzącymi na siebie torami. Kiehl-Pflegeöl musi zadziałać na powierzchnię drewnianą ok. 30 min. W tym czasie przy pomocy zastosowanego narzędzia pracy należy stale pokrywać powstające suche miejsca wcześniej rozprowadzonym na powierzchni Kiehl-Pflegeöl ewent. uzupełnić deficyt z opakowania.

Nadmiar produktu pozostały po 30 min., który nie wniknął do powierzchni starannie zebrać ściągaczką neoprenową (gumą neoprenową odporną na działanie rozpuszczalników) i usunąć ściereczką wełnianą, szufelką itp. Bardzo cieniutki film oleju pielęgnacyjnego pozostający jeszcze na powierzchni należy całkowicie usunąć jeszcze przed jego utwardzeniem. W tym celu zastosować maszynę jednotarczową i biały pad. Brudny pad w odpowiedniej chwili odwrócić lub wymienić na czysty, tak aby optymalnie usunąć film oleju i uzyskać równomierne suchą powierzchnię drewnianą. Przeciętne zużycie na 20 m2 = 1 pad (obustronnie). Przestrzegać wskazówek ostrzegawczych!

Na zakończenie po 12 godz. wysychania zaleca się polerowanie maszyną jednotarczową i białym padem, co powoduje także usunięcie wypływającego przy fugach Kiehl-Pflegeöl i zoptymalizowanie optyki powierzchni drewnianej. Środek myjący dla narzędzi pracy: Kiehl- Wax- Ex

Ostrzeżenie: Oleje wysychające pod wpływem powietrza mogą w połączeniu z pyłem drewnianym, ściereczkami, padami lub innymi chłonnymi akcesoriami pracy prowadzić do samozapalenia. Dlatego też akcesoria te należy nasączyć wodą i oddać w szczelnie zamkniętym pojemniku do utylizacji. Należy przestrzegać miejscowych przepisów o utylizacji odpadów.

ZUŻYCIE NA M2:
Olejowanie późniejsze: 20-30 ml, w zależności od chłonności drewna

Xn w koncentracie- Produkt szkodliwy ,

R 43- Może powodować uczulenie w kontakcie ze skórą,

R 53- Może powodować długo utrzymujące się niekorzystne zmiany w środowisku wodnym,

R 65- Działa szkodliwie; może powodować uszkodzenie płuc w przypadku połknięcia,

R 66- powtarzające się narażenie może powodować wysuszanie lub pękanie skóry ,

S 24- Unikać zanieczyszczenia skóry,

S 51- Stosować wyłącznie w dobrze wentylowanych pomieszczeniach,

S 62- W razie połknięcia nie wywoływać wymiotów: niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza i pokazać opakowanie lub etykietkę.

 

Opakowanie:

Kanister 5 L,
2 kanistry w kartonie
Nr art. j 22 04 05

 

 

carp-deta.pdf