JAWI.Usługi sprzątania.Środki czystości.Myjnie.kontakt.
Zobacz dojazd
Usługi sprzątania
Myjnie
Środki czystości
ŚRODKI CZYSTOŚCI
MYJNIE
USŁUGI SPRZĄTANIA
zapytanieofertoweok.php
Email: biuro@jawi.pl?subject=Pytanie ze strony www.jawi.pl
©JAWI 2008    realizacja VOJTECH STUDIO

PATRONAL

Środek czyszczący z formułą ochronną do mycia sanitariatów
NR PZH / b / 0324 / 01 /2000

WŁAŚCIWOŚCI
Intensywny kwasowy środek czyszczący o przyjemnym zapachu, do szybkiego usuwania osadów wapiennych i związanych w nich zabrudzeń. Polecany przede wszystkim przy takim stopniu twardości wody, który powoduje w obszarze mokrym wzmożone odkładanie się wapna.

Produkt znajduje się w wykazie RK (oznacza to, że został przebadany przez Instytut Niemiecki ze względu na jego szkodliwe działanie na wykładziny ceramiczne i zaprawę fugową oraz umieszczony w wykazie produktów czyszczących, które mogą być stosowane do tych materiałów ( Wykaz RK= Produkt czyszczący powierzchnie ceramiczne). O działaniu dezynfekcyjnym wg EN 1040 (nie rozcieńczony) i EN 1276 (co ozn., że został przebadany ze względu na swoje działanie dezynfekcyjne wg Normy Europejskiej 1040 ( bakterie) oraz wg Normy Europejskiej 1276 (grzyby). Jak wykazują testy obu przeprowadzonych badań, po 5 min. działania koncentratu następuje całkowite zabicie zarazków.

Patronal użyty właściwie pozostawia ochronny film pielęgnacyjny nieprzepuszczalny dla wody, który redukuje ilość osadzanego wapna i brudu oraz zapobiega koordynowaniu chromowanych armatur. Umytą powierzchnię należy dokładnie spłukać wodą. Powierzchnie wrażliwe na kwasy jak np. chromowany i nie chromowany mosiądz, powierzchnie emaliowane, deski i pokrywy WC, ścianki działowe z tworzywa sztucznego, powierzchnie eloksalowane oraz z wrażliwy na kwasy kamień naturalny i sztuczny mogą ulec uszkodzeniu, jeżeli produkt jest używany niezgodnie z przeznaczeniem. Należy stosować zalecenia czyszcząco- pielęgnacyjne producenta urządzeń sanitarnych. Związki powierzchniowo- czynne zawarte w produkcie są biodegradalne w ponad 90%.

SKŁAD
Niejonowe i kationowe związki powierzchniowo- czynne, kwasy nieorganiczne, rozpuszczalne w wodzie rozpuszczalniki, środki antykorozyjne, substancje pielęgnacyjne i zapachowe, barwniki.
pH w koncentracie = ok. 1. pH 1% w wodzie = ok. 2

OBSZAR ZASTOSOWANIA
Kwaso- i wodoodporne powierzchnie i przedmioty w obszarze sanitarnym z ceramiki, kamionki, porcelany, chromu, stali szlachetnej, aluminium eloksalowanego, tworzywa sztucznego poliakrylowego, szkła, szkła akrylowego takich jak: flizy podłogowe ścienne, umywalki, armatury, kabiny natryskowe, muszle WC, pisuary itd.

Uwaga! Klamki oraz pokrywy i deski WC z poliamidu jak i emaliowane wanny / brodziki wzg. powierzchnie zawierające wapń (marmur) mogą ulec zniszczeniu pod wpływem kwasu.

SPOSÓB UŻYCIA
Przed pierwszym myciem sprawdzić odporność powierzchni na kwasy za pomocą roztworu roboczego. Nie ponosimy odpowiedzialności za szkody powstałe w wyniku niewłaściwego użycia!

Mycie powierzchni sanitariatów:
Patronal nie rozcieńczony lub rozcieńczony (2-3 szpryce na 4 L wody) rozprowadzić na powierzchni, szorować, chwilę odczekać, spłukać gruntownie wodą.

W przypadku muszli WC i pisuarów spryskać muszlę pod krawędzią, szorować szczotką klozetową, spłukać.

ZUŻYCIE NA M2
Mycie powierzchni: 5 ml
Mycie bieżące sanitariatów: 0,6 ml

 

Opakowanie:

Butelka 1 L,
6 butelek w kartonie
Nr art. j 40 08 01

Kanister 10 L
Nr art. j 40 08 10

Beczka 200 L
Nr art. j 40 08 72

 

 

carp-deta.pdf